Oscarvinnere 2018 | Full liste over nominasjoner og vinnere

BEGYNN SLIDEVISNING hk, oscarskvinner, no / Pinterest.com

Oscarvinnere 2018 | Full liste over nominasjoner og vinnere

OPPDATERING AV OSCAR-VINNERE LIVE

Mens vi fortsatt bor i en hav av beige når det kommer til underholdningsindustrien og hvem som er nominert og tildelt prestisjetunge utmerkelser på prisutdelinger, har Oscar-nominasjonene i 2018 vært overraskende spennende. Jada, det er litt småkok og det er skuffende at minimumskravet tilsvarer en 'milepæl', men det vil gjøre det for nå . Uansett, vi vedder på at du vil vite det som vant ved Oscar-utdelingen i 2018 , Ikke sant? Hvem vant beste bilde på Oscar-utdelingen 2018? Hvem vant beste regissør? Ikke bekymre deg! Her er dine Oscar-vinnere 2018 , som inkluderer en fullstendig liste over Oscar-nominasjoner 2018 og vinnere som vil bli oppdatert live!

1 av 25 via Buena Vista Distribution

Hvem vant Oscar for beste film 2018

2018 beste bilde nominerte og vinner

'Ring meg ved ditt navn'



'Darkest Hour'

'Dunkirk'

'Kom deg ut'

'Marihøne'

'Phantom Thread'

'Posten'

VINNER: 'The Shape of Water'

'Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri'

2 av 25 www.reactiongifs.us

Hvem vant Oscar for beste regissør 2018

2018 beste regissør nominerte og vinner

Christopher Nolan - 'Dunkirk'

Jordan Peele - 'Get Out'

Greta Gerwig - 'Lady Bird'

Paul Thomas Anderson - 'Phantom Thread'

VINNER: Guillermo del Toro – «The Shape of Water»

3 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste originale manus 2018

2018 beste originale manus nominerte og vinner

'The Big Sick' - Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani

VINNER: 'Kom deg ut' — Jordan Peele

'Lady Bird' - Greta Gerwig

'The Shape of Water' - Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

'Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri' - Martin McDonagh

4 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste tilpassede manus 2018

2018 beste tilpassede manus nominerte og vinner

VINNER: 'Call Me By Your Name' — James Ivory

'The Disaster Artist' – Scott Neustadter, Michael H. Weber

'Logan' - Scott Frank, James Mangold, Michael Green

'Molly's Game' - Aaron Sorkin

'Mudbound' - Virgil Williams, Dee Rees

5 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste mannlige hovedrolle 2018

2018 beste skuespiller nominert og vinner

Timothée Chalamet - 'Call Me By Your Name'

Daniel Day Lewis - 'Phantom Thread'

Daniel Kaluuya - 'Kom deg ut'

VINNER: Gary Oldman – 'Darkest Hour'

Denzel Washington – 'Roman J. Israel, Esq.'

6 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste skuespillerinne 2018

2018 beste skuespillerinne nominert og vinner

Sally Hawkins - 'The Shape of Water'

VINNER: Frances McDormand – «Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

Margot Robbie - 'Jeg, Tonya'

Saoirse Ronan – «Lady Bird»

Meryl Streep – «The Post»

7 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar-utdelingen for birolle 2018

2018 beste skuespiller i birolle nominerte og vinner

Willem Dafoe – «The Florida Project»

Woody Harrelson - 'Three Billboards Outside Ebbing, Missouri'

Richard Jenkins - 'The Shape of Water'

Christopher Plummer – «Alle pengene i verden»

Vinner: Sam Rockwell – «Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

8 av 25 Warner Bros.

Hvem vant Oscar for beste kvinnelige birolle 2018

2018 beste skuespillerinne i birolle nominerte og vinner

Mary J. Blige – 'Mudbound'

VINNER: Allison Janney – «Jeg, Tonya»

Lesley Manville - 'Phantom Thread'

Laurie Metcalf - 'Lady Bird'

Octavia Spencer – «The Shape of Water»

9 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste dokumentar (film) 2018

2018 beste dokumentar (film) nominerte og vinner

'Abacus: Small Enough to Jail' – Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman

'Faces Places' — Agnès Varda, JR og Rosalie Varda

VINNER: 'Icarus' — Bryan Fogel, Dan Cogan

'Last Men in Aleppo' - Feras Fayyad, Kareem Abeed, Søren Steen Jespersen

'Strong Island' - Yance Ford, Joslyn Barnes

10 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste dokumentar (kort) 2018

2018 beste dokumentar (kort) nominerte og vinner

'Edith + Eddie' - Laura Checkoway, Thomas Lee Wright

VINNER: «Heaven is a Traffic Jam on the 405» — Frank Stiefel

'Heroin (e)' - Elaine McMilion Sheldon, Kerrin Sheldon

'Knivferdigheter' - Thomas Lennon

'Trafikkstopp' - Kate Davis, David Heilbroner

11 av 25 ABC

Hvem vant Oscar for beste live actionfilm 2018

2018 beste live action kort nominerte og vinner

'DeKalb Elementary' - Reed Van Dyk

'The Eleven O'Clock' - Derin Seale, Josh Lawson

'My Nephew Emmet' - Kevin Wilson Jr.

VINNER: 'The Silent Child' - Chris Overton, Rachel Shenton

'Watu Wote / All of Us' — Katja Benrath, Tobias Rosen

12 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste animasjonsfilm 2018

2018 beste animasjonsfilm nominerte og vinner

VINNER: «Kjære Basketball» — Glen Keane, Kobe Bryant

'Garden Party' - Victor Claire, Gabriel Grapperon

'Lou' - Dave Mullins, Dana Murray

'Negative Space' - Max Porter, Ru Kuwahata

'Revolting Rhymes' — Jakob Schuh, Jan Lachauer

13 av 25 pinterest.com

Hvem vant Oscar for beste animerte spillefilm 2018

2018 beste animerte spillefilm nominerte og vinner

'The Boss Baby,' Tom McGrath, Ramsey Ann Naito

«Forsørgeren», Nora Twomey, Anthony Leo

VINNER: 'Coco,' Lee Unkrich, Darla K. Anderson

'Ferdinand,' Carlos Saldanha

'Loving Vincent,' Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Sean Bobbitt, Ivan Mactaggart, Hugh Welchman

14 av 25 www.giphy.com

Hvem vant Oscar for beste utenlandske film 2018

2018 beste utenlandske film nominerte og vinner

VINNER: 'En fantastisk kvinne' — Sebastián Lelio, Chile

'Fornærmelsen' - Ziad Doueiri, Libanon

'Kjærlighetsløs' - Andrey Zvyagintsev, Russland

'On Body and Soul' - Ildikó Enyedi, Ungarn

'The Square' - Ruben Östlund, Sverige

15 av 25 pinterest.com

Hvem vant Oscar for beste kinematografi 2018

2018 beste kinematografi nominerte og vinner

VINNER: 'Blade Runner 2049' – Roger A. Deakins

'Darkest Hour' - Bruno Delbonnel

'Dunkirk' - Hoyte van Hoytema

'Mudbound' - Rachel Morrison

'The Shape of Water' — Dan Laustsen

16 av 25 pinterest.com

Hvem vant Oscar for beste produksjonsdesign 2018

2018 beste produksjonsdesign nominerte og vinner

'Skjønnheten og udyret' - Sarah Greenwood, Katie Spencer

'Blade Runner 2049' — Dennis Gassner, Alessandra Querzola

'Darkest Hour' - Sarah Greenwood, Katie Spencer

'Dunkirk' - Nathan Crowley, Gary Fettis

VINNER: 'The Shape of Water' — Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin

17 av 25 pinterest.com

Hvem vant Oscar for beste visuelle effekter 2018

2018 beste visuelle effekter nominerte og vinner

VINNER: 'Blade Runner 2049'

'Guardians of the Galaxy Vol. 2'

'Kong: Skull Island'

'Star Wars: The Last Jedi'

'Krig for apernes planet'

18 av 25 pinterest.com

Hvem vant Oscar for beste filmredigering 2018

2018 beste filmredigering nominerte og vinner

'Baby Driver' - Paul Machliss, Jonathan Amos

VINNER: 'Dunkirk' - Lee Smith

«Jeg, Tonya» – Tatiana S. Riegel

'The Shape of Water' - Sidney Wolinsky

'Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri' - Jon Gregory

19 av 25 pinterest.com

Hvem vant Oscar for beste kostymedesign 2018

2018 nominerte og vinner for beste kostymedesign

'Skjønnheten og udyret' - Jacqueline Durran

'Darkest Hour' - Jacqueline Durran

VINNER: 'Phantom Thread' — Mark Bridges

'The Shape of Water' - Luis Sequeira

«Victoria & Abdul» — Consolata Boyle

20 av 25 Grey's Anatomy via ABC

Hvem vant Oscar for beste sminke og hårstyling 2018

2018 beste sminke- og hårstyling-nominerte og vinner

VINNER: 'Darkest Hour' – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick

'Victoria & Abdul' - Daniel Phillips, Lou Sheppard

'Miracle' - Arden Tuiten

21 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste originale partitur 2018

2018 beste originale partitur nominerte og vinner

'Dunkirk' - Hans Zimmer

'Phantom Thread' - Jonny Greenwood

VINNER: «The Shape of Water» — Alexandre Desplat

'Star Wars: The Last Jedi' - John Williams

'Tre reklametavler utenfor Ebbing, Missouri' - Carter Burwell

22 av 25 giphy.com

Hvem vant Oscar for beste originale sang 2018

2018 beste originale sang nominerte og vinner

Mektig elv — 'Mudbound', Mary J. Blige, Raphael Saadiq, Taura Stinson

Kjærlighetens mysterium — 'Call Me By Your Name', Sufjan Stevens

VINNER: Husk meg — 'Coco', Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez

Stå opp for noe — 'Marshall', Diane Warren, Lonnie R. Lynn

Dette er meg — 'The Greatest Showman', Benj Pasek, Justin Paul

23 av 25 Grey's Anatomy via ABC

Hvem vant Oscar for beste lydredigering 2018

2018 nominasjoner og vinner for beste lydredigering

'Baby Driver' - Julian Slater

'Blade Runner 2049' — Mark Mangini, Theo Green

VINNER: 'Dunkirk' — Richard King, Alex Gibson

'The Shape of Water' - Nathan Robitaille, Nelson Ferreira

'Star Wars: The Last Jedi' - Matthew Wood, Ren Klyce

24 av 25 www.giphy.com

Hvem vant Oscar for beste lydmiksing 2018

2018 beste lydmiksing nominerte og vinner

'Baby Driver' - Julian Slater, Tim Cavagin, Mary H. Ellis

'Blade Runner 2049' — Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mac Ruth

VINNER: 'Dunkirk' — Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo

'The Shape of Water' — Christian Cooke, Bran Zoern, Glen Gauthier

'Star Wars: The Last Jedi' – David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Stuart Wilson

25 av 25 www.giphy.com